İzmir
STK Kamu Kurumları Pilot Kurumlar Sosyal Ortaklar İlimiz

   İzmir

 


 

    Haberler
STK Toplantıları
Ayrıntılı Bilgi >>

Eğitim Yapısı
Ayrıntılı Bilgi >>

 

 

İLİMİZİN NÜFUS DAGILIMI

Yüzölçümü:12.012km²

Toplam Nüfus :3.370.866

Sehir Nüfusu :2.732.669

Köy Nüfusu :638.197

Metropol Nüfusu :2.332.268

Nüfus Yogunlugu(km²/kisi) :281

Yillik Nüfus Artisi :22,38

İZMİR 'İN COGRAFYASI

Akdeniz iklim kusaginda kalan Izmir'de yazlari sicak ve kurak kislari ilik ve yagisli geçmektedir. Daglarin denize dik uzanmasi ve ovalarin Iç Bati Anadolu esigine kadar sokulmasi, denizel etkilerin iç kesimlere kadar yayilmasina olanak vermektedir. Ancak, Il bütününde yükseklik, baki ve kiyidan uzaklik gibi fiziksel cografya farkliliklari, yagis, sicaklik ve güneslenme açisindan önemli sayilabilecek iklim farkliliklarina da yol açmaktadir.   Il bazinda yillik ortalama sicaklik, kiyi kesimlerde 14-18 ºC arasinda degismektedir. En sicak aylar Temmuz (27.3 ºC ) ve Agustos (27.6 ºC ), en soguk aylar ise Ocak (8.6 ºC) ve Subat (9.6 ºC)'tir. Yazin kiyi kesiminde sicaklik, deniz melteminin (Imbat) etkisiyle iç kesimlere göre 1-2 ºC daha düsük olmaktadir. Kis mevsiminde ortalama 7 ºC olan sicaklik zaman zaman kuzey ve kuzeybatidan sokulan denizel hava kütlesi nedeniyle düsmektedir. 
Izmir'de yagisin aylara ve mevsimlere göre dagiliminda önemli farklar vardir. Izmir'de yillik ortalama yagis miktari 700 mm. olup yillik yagisin % 50'den fazlasi kis mevsiminde %40- 45'i ilkbahar ve sonbaharda , % 2-4'ü ise yaz aylarinda düsmektedir. Kar yagisli günler sayisi, alçak kesimlerde yok denecek kadar azdir. Yüksek kesimlerde gerek kar yagisli günler sayisi, gerekse karin yerde kalma süresi artmaktadir. Daglarla çevrilmis ve bir körfez etrafinda kurulmus olan Izmir kentinde, havadaki nem orani yüksek olup, en yüksek sicakligin kaydedildigi Agustos ayinda nem orani %49'a kadar yükselmektedir. 
Kis aylarinda kararsiz ve ilik olan rüzgar, yaz aylarinda kararlilik göstermektedir. Izmir'in hakim rüzgar yönü güneydogu ve batidir. Yillik ortalama 18.5 ºC olan deniz suyu sicakliginin en düsük oldugu aylar (11ºC) ve Subat (10.7 ºC); en yüksek oldugu aylar ise Temmuz ve Agustos (26.2 ºC ) dir.

İKLİM
Izmir'in cografi konumu nedeniyle il sinirlari içinde hemen her tarafta benzer iklim özellikleri görülür.Izmir'de genel olarak Akdeniz ikliminin Kiyi Ege alt tipi görülür. Yani, yazlari Akdeniz kiyi seridiyle ayni sicaklikta ve kurak, kislari ilik ve Bati Akdeniz'den daha az yagislidir.Sicaklik ortalamasi yüksek olan ilimiz de, ortalama sicakligin en yüksek oldugu temmuz ayinin uzun yillar degeri 27.6 derece, en düsük ortalama deger ocak ayinda ocak ayinda 8.6 derecedir.Izmir'in 60 yillik yagis bilgilerine göre, ortalama yillik toplam yagis miktari 69l mm.dir. Toplam yagisin miktari yildan yila degismektedir. Izmir en fazla yagisi Aralik (uzun yillar ortalamasi 154.3 mm.) ve Ocak (uzun yillar ortalamasi 132.6 mm.) aylarinda almaktadir. En kurak aylar uzun yillar ortalamasi 2 mm. civarinda olan temmuz ve agustos aylaridir.

  SMYRNA /İZMİR İSMİNİN ANLAMI:
Izmir'in bir yerlesim alani olarak ortaya çiktigi dönemlerden baslayarak, farkli isimlerle anilmis olduguna dair ileri sürülen görüsler bulunmaktadir. Ancak kisa sürelerle de olsa, kullanildigi sanilan bu isimlerin hiç birisi, Smyrna adi gibi sürekli ve kalici olamamistir. Zaten bugün Izmir olarak kullandigimiz isim de, Smyrna kelimesinin dönüsmüs biçimidir. Smyrna kelimesinin daha erken biçimlerinin Samorna veya Smurna oldugu da iddia edilmektedir. Ancak kesin olarak izlenebilen gelisim, Smyrna biçimiyle ilgilidir. Smyrna ismi, kentin uzun tarihi boyunca varligini sürdürmüs ve Türkler tarafindan fethedildikten sonra Izmir seklinde söylenmeye baslanmistir. Smyrna kelimesinin basina, Türkçe söylenisi sirasinda I sesi gelmis ve Ismir olarak telaffuz edilmeye baslanmis, daha sonra da bugün kullanilan Izmir biçimine dönüsmüstür.

AGORA:
  İzmir, Roma Imparatorlugu döneminde önem kazanmis ve ticaret kenti olma özelligini gelistirmistir. Roma Imparatorlugu döneminde kentin pek çok eser kazandigi bilinmektedir. Cadde ve sokaklar tas döseme ile kaplanmis, kentin görüntüsüne Roma mimarisi hakim olmustur. Ancak ne yazik ki bu eserlerden büyük çogunlugu günümüze ulasamamistir. Fakat Roma dönemi eserlerinden bazilarinin kalintilari, Izmir'in geçmisten getirdigi izler olarak kentte yasamaktadir. Bu kalintilarin basinda hiç süphesiz Agora gelmektedir.
Her türlü tahribata ugramasina ve bakimsizligina ragmen büyük bölümü günümüze ulasabilmis olan devlet agorasi Roma dönemi yapilari içinde en dikkat çekici olanidir. IS. 178 deki deprem sonrasinda tamir edilmis seklini yansitan agoranin bir bölümü de, kazi çalismasi yapilmadigi için toprak altindadir.

SAAT KULESİ :
   Saat kulesi, konak önü veya kisla meydani olarak bilinen alanin ortasina yakin bir yerde, dönemin valisi Kamil Pasa ve Belediye Reisi Esref Pasa'nin gayretleriyle insaatina 1 Eylül 1900 tarihinde baslanmis ve yaklasik bir yil süren bir yapim süresinden sonra, dönemin Osmanli Sultani II. Abdülhamit'in 25. cülus (tahta çikis) kutlamalari çerçevesinde 1-Eylül-1901 tarihinde törenler ve senliklerle açilmistir.

 

ASANSÖR :
İ Izmir'in Karatas semtinde, Mithatpasa Caddesi'nden yaklasik 40 metre yükseklikteki Halil Rifat Pasa Caddesine çikmak için, 1907'de Izmir tüccarlarindan Nesim Levi tarafindan yaptirilmistir. 1942 yilinda bir baska isadami Serif Remzi Reyent'e devredilen asansör, 1977 yilinda belediyeye bagislanmistir.

 

 

KORDON :
1860'li yillara kadar Izmir'de düzenli liman ve rihtim bulunmamaktaydi, bu durum, gemilerin yükleme ve bosaltma islemlerinde güçlük yarattigi gibi, kaçakçiliga da büyük çapta olanak sagladigindan gümrük gelirlerinde önemli kayiplara yol açmaktaydi. 1860'li yillarin ortalarinda demiryolu hatlarinin isletmeye açilmasi ve yöreden gelen mallarin akisinin hizlanmasi ve artmasi nedeniyle, büyük tonajli gemilerin rahatça yanasip, yükleme bosaltacak yapabilecekleri bir rihtima ihtiyaç duyulmustur. 1867'de J. Charnaud, A. Baker ve G. Guerracino adli Ingiliz tüccarlarin kuracaklari kumpanyaya Rihtim insaatinin imtiyazi verilmistir. Sirket 1869'da insaata basladi ve rihtimin önemli bir bölümü, 1876 yilinda tamamlanarak hizmete açildi. Ingilizler'in Alsancak Garini kurmalari, ardindan Gümrük önünden Alsancak'a kadar Rihtim yapilmasi ve rihtima tramvay hattinin dösenmesi, Ingilizler'i ticari iliskilerde ön plana çikarmistir. Birinci Kordon'a dösenen tramvay hatlari ile gündüzleri yolcular tasinirken, geceleri tramvay hattinda çalisan tren katarlari, Alsancak Gari'na gelen mallari Birinci Kordon'dan geçirerek Izmir Limanina tasiyarak, gemilere yüklenmesine yardimci olmaktaydi

KONAK MEYDANI:
XVIII. yüzyilda baslayan, Osmanli Devleti'nin modernlesme sürecinin kentlere yansimasi, XIX. yüzyil baslarina denk gelmis ve bu dönüsüm, Izmir'in fiziksel yapisinda yeni bir kentsel dokunun ortaya çikmasina zemin olusturmustur. Bu nedenle imparatorlugun diger kentlerinde oldugu gibi Izmir'de de, XIX. yüzyil öncesinde kamusal bir merkez bulmamiz mümkün degildir. Dolayisiyla Izmir'de böyle bir merkezin olusumu, devletin modern bir monarsi olma yoluna girmesine bagli olarak ortaya çikabilmistir.

 

KIZLARAGASI HANI:
Izmir'in ticari etkinliklerinin baslamasi üzerine, XVIII. yüzyildan itibaren denize yakin ticaret bölgesinde hanlar insa edilmeye baslanmistir. Hanlar, Izmir'in Osmanli-Türk çehresini yansitan binalardir. Bu binalardan günümüze kalan örnekler son derece azdir. Günümüzde restore edildikten sonra önemli bir merkez haline gelen Kizlaragasi hani, 1744 yilinda Sultan I. Mahmut'un Kizlaragasi Haci Besir Aga tarafindan yaptirilmis, iki katli, dört kapili bir handir.

 

FUAR :
Ticari iliskilerin yogun yasandigi bir liman kent olan Izmir, Yunan isgali ve sonrasinda kentin yanmasiyla, bu özelligini yitirmisti. Kurtulus sonrasi kentin uluslar arasi ticari kimliginin yeniden canlandirilmasi, ürünlerinin dis pazarlara tanitilmasi ihtiyaci vardi. Bunun için daha 17 Subat 1923'te gerçeklestirilen Izmir Iktisat Kongresi sirasinda Izmir Fuari'nin temeli sayilabilecek, Yerli Mallari sergisi düzenlenmistir. Bu geçici sergiden sonra, 1927 yilinda Vali Kazim Pasa'nin girisimleriyle, 9 Eylül Mesheri adiyla sergiler, önce Mithatpasa Sanat Enstitüsünde, daha sonralari günümüzde Efes Oteli olan sahada açilmistir. 1931 yilinda uluslar arasi statüye kavusan Izmir Fuari, 1936 yilindan itibaren, yangin yerlerini imar etmek amaciyla yapilan Kültürpark'ta düzenlenmeye baslamistir

  iZMIR ILI RESMI KURUMLARI
  Izmir Valiligi
URL : http://www.izmir.gov.tr/

Ege Üniversitesi

URL : http://www.ege.edu.tr/

Izmir Büyüksehir Belediyesi
URL : http://www.izmir-bld.gov.tr/

Universiade Izmir 2005
URL : http://www.universiadeizmir.org

Izmir Il Milli Egitim Müdürlügü
URL : http://izmir.meb.gov.tr/

Izmir Emniyet Müdürlügü
URL : http://www.izmirpolis.gov.tr/

Izmir Gençlik ve Spor Il Müdürlügü
URL : http://www.izmir-gsim.gov.tr/
e-posta : izmir@izmir-gsim.gov.tr

Izmir Il Telekom Müdürlügü
URL : http://www.ttizmir.telekom.gov.tr/

Izmir Valiligi Il Kültür ve Turizm Müdürlügü
URL : http://www.izmirturizm.gov.tr/

Izmir Saglik Müdürlügü
URL : http://www.izmir.saglik.gov.tr/

Izmir Çevre ve Orman Müdürlügü
URL : http://www.izmircevre.gov.tr/

Izmir Barosu
URL : http://www.izmirbarosu.org.tr

Izmir Tabipler Odasi
URL : http://www.izmirtabip.org.tr/
e-posta : izmirtabip@izmirtabip.org.tr

Izmir Tarim Il Müdürlügü
URL : http://www.izmir-tarim.gov.tr/


 

İZMİR (PİLOT KURUMLAR)


Pilot Kurumlar

Telefon

Fax

Web Adresi
E-Mail
Türkiye Tekstil Hazır Giyim Deri Sanayi Teknoloji ve Tasarım Araştırma Geliştirme Vakfı (TARGEV) 3887431
3741764
3742039 www.targev.org.tr targev@targev.org.tr
Bornova Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi 3881729
3733025
3886505 www.bornovaanadolumeslek.k12.tr bornovaanadolumeslek@bornovaanadolumeslek.k12.tr
İzmir Konak Halk Eğitim Merkezi 4836081 4894792   konak_halkegitim@hotmail.com, halkegitimmerk@ttnet.net.tr
İzmir Bornova Mesleki Eğitim Merkezi 4670888
4670895
4670822   izmem@superonline.com
Seferihisar Halk Eğitim Merkezi 7435742 7435773   seferihisar35@meb.gov.tr, halkegitimseferihisar@ttnet.net.tr
Bornova Mazhar Zorlu Anadolu Teknik ve Plastik Endüstri Meslek Lisesi 3436434
3883132
3883131
3881800 www.mazharzorlu.k12.tr 751078@meb.gov.tr
Bornova Atatürk Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi 3740633
3735747
3735747 www.bornovaataturkmeslek.lisesi.com bornataturkml@ttnet.net.tr
İzmir Konak Anadolu Motor Teknik Anadolu Motor Meslek Motor Teknik ve Motor Meslek Lisesi 4330136
4330137
4330138   kmmlise@hotmail.com
Foça Halim Foçalı Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 8126755
8126530
8126755 www.mezuntakip.hizmetleri.com focaturizmmesleklisesi1994@mynet.com
Meksa Vakfı İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi İşletmelerüstü Meslek Eğitim Merkezi 3767106 3767109 www.iaosb.org.tr orgsanizmir@dsl.ttnet.net.tr, izmiraosb@meksa.org.tr, aosbcirakeg@ttnet.net.tr,
İzmir Tire Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi 5121822
5123576
5123576 http://tireeml.com.tr.tc 166137@meb.gov.tr
Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi 5123387
5121890
5129640    
Foça Cemil Midilli Lisesi 8121563
8126530
8121563    
Konak 50. yıl Lisesi 4335057 4335067   ellinciyillisesi@hotmail.com

 

MEGEP İZMİR BÖLGESİ - SOSYAL ORTAKLAR
İZMİR
Sosyal Ortak Adı Soyadı Görevi Tel Fax E-Mail
IŞKUR - Izmir Süleyman BOYACIOGLU   232 4411848 232 4411041  
HAK-İŞ Izmir Salih DEMIRSAATÇI   232 4250800 232 4250800  
TESK - Izmir Ünal ERDEM Egitim Müdürü 232 4820262 232 4848702  
KAMUSEN-Izmir Sami ÖZDEMIR   232 4451641    
TISK - Izmi Dogan INCEMAN   232 4781000 4781010  
TARGEV - Izmir Nebahat KILINÇ   232 3887431 232 3742039 targev@targev.org.tr
TURK-İŞ Izmir Mustafa KUNDAKÇI   232 4211664 232 4211664  
DİSK - Izmir Muharrem KURT   232 4452164 232 4898954  
EBSOV Enver OLGUNSOY   232 4410909 232 4839937  
KAMUSEN-Izmir Sami ÖZDEMIR   232 4451641    
KESK - Izmir Adil SERIM   232 2392322 232 2392322  
MEKSA - Izmir Kemal YÜCETÜRK Mesleki Egitim Merkezi Müdürü 232 3767106 232 3767109 orgsanizmir@dsl.ttnet.net.tr, izmiraosb@meksa.org.tr, aosbcirakeg@ttnet.net.tr,
IZTO - Izmir Akin KAZANÇOGLU   232 4417777 232 4461360  
TO - Tire/IZMIR Necdet EKINCI   5121079 5125811  
ESO - Tire/IZMIR Ümit ÜNALMIS   5112835 5126545  

İZMİR(SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI)

STK Telefon 1 Telefon 2 Faks
9 EYLÜL ÜNIVERSITESI ÇEVRE MERKEZI(ÇEVMER) (232) 453-1008   (232) 388-7864
ACIL TIP DERNEGI (232) 421-3811 (232) 563-5159 (232) 421-3811
AFRODISIAS'I SEVENLER DERNEGI (232) 421-3805   (232) 422-5185
AGAÇKAKAN (232) 422-5240   (232) 422-5240
AIDS ILE MÜCADELE DERNEGI (232) 278-0540   (232) 278-0540
AIESEC IZMIR (232) 464-3888   (232) 464-5444
AKTAS KÖYLÜLERI DAYANISMA VE KÜLTÜR DERNEGI (232) 256-0052    
AKUAKÜLTÜR VE SU ÜRÜNLERI DERNEGI (232) 752-1162   (232) 388-3685
AKYAKA ORTA VE YÜKSEK ÖGRETIM VAKFI (232) 441-1811   (232) 441-1811
ALTAY SPOR KULÜBÜ DERNEGI (232) 421-0626 (232) 421-5668 (232) 421-5668
ANNE ÇOÇUK EGITIMI VAKFI(AÇEV) -IZMIR SUBESI (232) 343- 8480   (232) 343- 8480
BAHÇE BITKILERI DERNEGI (232) 388-0110   (232) 388-1864
BATI TRAKYA TÜRKLERI DAYANISMA DERNEGI /BTTDD (232) 425-2806    
BAYATLI YAPI KOOPERATIFI (232) 632-5819 (232) 632-8005 (232) 633-2012
BEHÇET UZ ÇOCUK HASTANESI GELISTIRME KORUMA VAKFI (232) 425-2463   (232) 484-5947
BERGAMA HALKEVI (232) 631-1348    
BERGAMA KÜLTÜR VE SANAT VAKFI / BERKSAV (232) 632-1059    
BERGAMA SPOR KULÜBÜ / ES-ES (232) 632-2494    
BEYIN ARASTIRMALARI VE SINIRBILIMLERI DERNEGI / TÜSAB (232) 388-2868   (232) 388-2852
BILIMSEL EGITIM KÜLTÜR VE SANAT VAKFI / BILSES (232) 464-4916   (232) 464-4917
BIRLESIK METAL-IS SENDIKASI IZMIR SUBESI (232) 441-9336   (232) 441-9335
BORNOVA AKTIF KADINLAR DERNEGI (232) 388- 3232    
BORNOVA BELEDIYESI KADIN DANISMA MERKEZI (232) 486-3088   (232) 388-7855
BORNOVA KADINLAR SOSYAL VE KÜLTÜREL YARDIMLASMA DERNEGI / BOR-KAD (232) 374-5988   (232) 342-4668
BORNOVA KADINLAR SOSYAL KÜLTÜREL DAYANISMA DERNEGI (232) 347- 0182    
BORNOVA YENIKENT YAPI KOOP BIRLIGI (232) 375-3151   (232) 375-0426
BRAHMA KUMARIS WORLD SPIRITUAL UNIV. IZMIR SUBESI (232) 369-2786   (232) 369-3132
BUCA BELEDIYE VAKFI (232) 452-0233    
BUCA EGITIM FAKÜLTESI EGITIM VAKFI / BEVAK (232) 487-1891 (232) 420-4890 (232) 420-4895
BUCA HALKEVI      
BUCA KÜLTÜR VE DAYANISMA DERNEGI (232) 452-2500    
CERRAHI VE AMELIYATHANE HEMSIRELERI DERNEGI (232) 373- 1500   (232) 373- 1500
CEVDET INCI EGITIM VE SOSYAL YARDIM VAKFI (CEVDET INCI VAKFI      
CINSEL YOLLARLA BULASAN HASTALIKLARLA SAVASIM DERNEGI (232) 343-7130    
CUMAOVASI EFELER KÜLTÜR DERNEGI (232) 728-2371    
CUMHURIYET KADINLARI DERNEGI-IZMIR SUBESI (232) 231- 0348 (532) 384- 9868 (232) 231- 0348
ÇAGDAS GAZETECILER DERNEGI EGE SB. (232) 422-4015    
ÇAGDAS HUKUKÇULAR DERNEGI / IZMIR (232) 441-8648   (232) 489-9185
ÇAGDAS KADIN DERNEGI/IZMIR (232) 489-0469   (232) 489-0439
ÇOCUK CERRAHISI HEMSIRELIK DERNEGI (232) 388- 1412   (232) 339- 7824
DEMIRYOL-SEN / IZMIR (232) 421-1563    
DOGANATA EGITIM VE KÜLTÜR VAKFI/DEKVA (232) 224-4211   (232) 246-3993
DOKUZ EYLÜL BILIM MERKEZI DERNEGI (232) 422-1805    
DPT IKTISADI SEKTÖRLER VE KOORDINASYON GENEL MÜDÜRLÜGÜ (232) 489-5656    
DR.BINBASI HALIS TEMEL VAKFI (232) 421-8529 (232) 717-2224 (232) 717-2225
DÜNYA DOGA VAKFI /FOÇA BÜROSU      
EDIRNE'YI TANITMA VE TURIZM DERNEGI/ETTD (284) 225-1391    
EFES 2000 VAKFI/EFES (232) 892-6010   (232) 892-7002
EFES FILATELIST DERNEGI (232) 483-8423    
EGE AKDENIZ HIZMET VAKFI (232) 463-2318   (232) 463-2187
EGE BALIKÇILARI SU ÜRÜNLERI KORUMA DERNEGI (232) 239-0322    
EGE BELEDIYE ZABITALARI VAKFI (232) 445-3109   (232) 445-3109
EGE BELEDIYELER BIRLIGI (232) 425-6724   (232) 425-6724
EGE BÖLGESI BITLISLILER KÜLTÜR, YARDIMLASMA VE DAYANISMA DERNEGI (232) 483-2908    
EGE BÖLGESI KONYALILAR DERNEGI (232) 483-8026 (232) 489-5313  
EGE BÖLGESI SANAYI ODASI (EBSO) (232) 484-8046 (232) 484-4330 (232) 483-9937
EGE BÖLGESI SANAYI ODASI (EBSO) (232) 484-8046 (232) 484-4330 (232) 483-9937
EGE ÇAGDAS EGITIM VAKFI (EÇEV) (232) 464-3130    
EGE EKONOMISINI GELISTIRME VAKFI (EGEV) (232) 445-3632 (232) 445-3731 (232) 445-3631
EGE GENÇ ISADAMLARI DERNEGI/EGIAD (232) 278-4243 (232) 278-6339 (232) 278-3030
EGE GENÇLIK EGITIM MERKEZI HALK OYUNLARI DERNEGI (EGEM) (232) 368-4538    
EGE GIYIM SANAYICILERI DERNEGI(EGSD) (232) 446-2301 (232) 441-8598 (232) 441-8603
EGE GRUBU DÜSÜNCE DAYANISMA DERNEGI (232) 323-1475 (232) 369-2596 (232) 323-1475
EGE HEMOFILI DERNEGI (232) 388-1858   (232) 342-6990
EGE IHRACATÇILAR BIRLIGI (EIB) (232) 463-6950   (232) 463-3041
EGE KADIN ARASTIRMA DERNEGI (232) 373-3128   (232) 373- 3128
EGE KADIN DAYANISMA VAKFI (232) 446- 3223   (232) 482- 2602
EGE KARADENIZLILER KÜLTÜR VAKFI (232) 441-1265 (232) 441-3847 (232) 441-2695
EGE KÜLTÜR VAKFI (232) 441-1397   (232) 441-4962
EGE ODTÜ MEZUNLARI DERNEGI (232) 445-5515   (232) 489-3988
EGE ORMAN VAKFI (232) 464-5073 (232) 464-5160 (232) 464-5073
EGE PERINATOLOJI DERNEGI (232) 421-6893   (232) 422-4066
EGE SAGLIK VAKFI (232) 463-2536 (232) 463-2537 (232) 463-6712
EGE SANAYICI VE ISADAMLARI DERNEGI (232) 463-7827   (232) 463-7693
EGE SANAYICILERI VE ISADAMLARI DERNEGI (ESIAD) (232) 483-8833   (232) 483-3525
EGE SIGORTA ACENTE VE ISTIHSAL ORGANLARI DERNEGI (232) 388-7355 (232) 373-4088 (232) 373-4089
EGE SOGUTMA SANAYICILERI VE ISADAMLARI DERNEGI (ESSIAD) (232) 458-8426   (232) 458-8426
EGE TEKSTIL VE KONFEKSIYON MAKINE SATICILARI DERNEGI (232) 489-0089    
EGE TIBBI MALZEMECILER DERNEGI (232) 441-2204   (232) 489-5061
EGE TURISTIK ISLETMELER VE KONAKLAMALAR DERNEGI (ETIK) (232) 489-4777   (232) 441-1163
EGE TURIZM DERNEGI (EGE TUR) (232) 421-6841    
EGE ÜNIVERSITESI GÜÇLENDIRME VAKFI (232) 342-8753    
EGE ÜNIVERSITESI GÜNES ENERJISI ENSTITÜSÜ (232) 388-6028   (232) 388-6023
EGE ÜNIVERSITESI HEMSIRELIK YÜKSEKOKULU MEZUNLAR DERNEGI (232) 388- 1103   (232) 388- 6374
EGE ÜNIVERSITESI KADIN SORUNLARI ARASTIRMA VE UYGULAMA MERKEZI(EKAM) (232) 373- 3128   (232) 373- 3128
EGIT-DER/IZMIR (232) 239-8111   (232) 238-8740
EGITIM-SEN, IZMIR 1 NO.LU SUBE (232) 489-4763   (232) 425-0465
EGITIM-SEN, IZMIR 2 NO.LU SUBE (232) 323-6624   (232) 368-6981
EGITIM-SEN, IZMIR 3 NO.LU SUBE (232) 484-3015   (232) 441-4796
EGITIM-SEN, IZMIR 4 NO.LU SUBE (232) 374-5149   (232) 342-5979
EGITIM-SEN, IZMIR 5 NO.LU SUBE (232) 452-8830    
EGITIM-SEN, IZMIR 6 NO.LU SUBE (232) 239-2322   (232) 239-2322
EHL-I BEYT INANÇ EGITIM VE KÜLTÜR VAKFI (232) 441-9181    
EKOLOJIK TARIM ORGANIZASYONU DERNEGI (ETO) (232) 388-4000   (232) 388-1865
ELEKTRIK TEKNISYENLERI ODASI, IZMIR SUBESI (232) 483-1343   (232) 483-1343
EMEKÇI KADINLAR BIRLIGI KÜLTÜR MERKEZI (232) 323- 6628    
ENER-SEN / IZMIR (232) 441-4796    
ENTOMOLOJI DERNEGI (232) 388-0110   (232) 388-1864
ERZURUM KÜLTÜR VE DAYANISMA VAKFI (232) 435-1201    
ESKIIZMIR HALKEVI      
FIRUZAN ABIDINOGLU SAGLIK EGITIM VE KÜLTÜR VAKFI (232) 368-4878    
FOÇA KÜLTÜR VE TURIZM VAKFI (232) 812-2995    
FUTBOL HAKEMLERI DAYANISMA DERNEGI / FHDD (323) 421-6162    
GEMI MÜHENDISLERI ODASI (232) 464-0022    
GENEL SAGLIK IS (232) 489-9261   (232) 489-9261
GERI DÖNÜSÜMLÜ MADDELER TOPLATMA VE ÇEVRE KORUMA DERNEGI (ÇEVSE) (232) 459-6160   (232) 459-4849
GÖKÇEADA ATATÜRK ÖGRETMEN OKULU MEZUNLARI VE ÇALISANLARI KORUMA VE YASATMA DERNEGI (232) 487-0829   (232) 438-9764
GÖZTEPE SOROPTIMIST KULÜBÜ (232) 438-7357    
GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ DERNEGI (232) 247-4746   (232) 247-4757
GÜNES ENERJISI VE ÇEVRE DERNEGI      
HATÇE KADIN EGITIM VE KÜLTÜR VAKFI (232) 388- 2425   (232) 388- 3006
HAVA KIRLENMESI ARASTIRMALARI VE DENETIMI TÜRK MILLI KOMITESI (HKADTMK) (232) 373-2660   (232) 388-7864
HEMSIRELER KURULUSLARI BIRLIGI (232) 373- 1500   (232) 373- 1500
IBRAHIM-ZÜHAL BÜKÜLMEZ KÜLTÜR VE SANAT VAKFI /BÜKÜLMEZLER VAKFI (232) 238-0832    
IÇMIMARLAR ODASI EGE BÖLGESI SUBESI (232) 421-8065   (232) 421-6322
IDADIK DAGCILIK VE DOGA SPORLARI      
ILETISIM EVI-HALKLA ILISKILER DANISMANLIGI (232) 422-7191   (232) 422-7191
INSTITUT FÜR MARKTEKOLOGIE/IZMIR (232) 343-4608   (232) 342-7426
IZMIR BAGIMSIZ KADIN INSIYATIFI      
IZMIR BAROSU (232) 463-0014 (232) 482-0370 (232) 463-6674
IZMIR BELEDIYESI (232) 482-1175    
IZMIR ÇEVRE PLATFORMU (232) 441-4649   (232) 421-4236
IZMIR DEMOKRASI PLATFORMU (232) 441-2200    
IZMIR ECZACI ODASI      
IZMIR EV KADINLARI TURISTIK EL SANATLARI DERNEGI (232) 425- 8744 (232) 446- 4727 (232) 489- 8990
IZMIR GAZETECILER CEMIYETI (232) 463-3215   (232) 463-4577
IZMIR HALKLA ILISKILER DERNEGI (232) 856-3523    
IZMIR HARITA VE KADASTRO MÜHENDISLERI ODASI (232) 463-0844   (232) 463-8463
IZMIR HASTANELERI GÖNÜLLÜ ANNELER DERNEGI (232) 425- 9200    
IZMIR INSAAT MÜHENDISLERI ODASI (232) 421-8065   (232) 421-6322
IZMIR MADEN MÜHENDISLERI ODASI (232) 339-4064   (232) 339-4064
IZMIR MAKINE MÜHENDISLERI ODASI (232) 463-4198   (232) 422-6039
IZMIR METALURJI MÜHENDISLERI ODASI (232) 364-0705   (232) 483-9598
IZMIR MIMARLAR ODASI (232) 421-8995   (232) 463-5212
IZMIR SANAYICI VE ISADAMLARI DERNEGI (IZSIAD) (232) 425-9587   (232) 489-5196
IZMIR SEKRETERLER DERNEGI (232) 228- 0194 (232) 715- 2150  
IZMIR SOS (232) 422-5240   (232) 422-5240
IZMIR SOROPTIMIST KULÜBÜ      
IZMIR SEHIR PLANCILARI MÜHENDIS ODASI (232) 422-2890   (232) 421-4190
IZMIR TABIP ODASI (232) 421-9778 (542) 594-2421 (232) 421-7051
IZMIR TICARET ODASI (232) 441-7777   (232) 483-7853
IZMIR YEREL GÜNDEM 21 (232) 482-1170    
KADER-IZMIR SUBESI (232) 484- 9730   (323) 484- 9730
KADIN HAKLARINI KORUMA DERNEGI- IZMIR SUBESI (232) 489- 6023 (232) 483- 2865 (232) 441- 8442
KADIN VE ERKEK TERZILER ODASI IZMIR SUBESI (232) 484-6535   (232) 441-4071
KAHVECILER ODASI IZMIR SUBESI (232) 482-1510   (232) 482-1510
KALORIFERCILER VE SIHHI TESISATÇILAR ODASI IZMIR SUBESI (232) 483-4191    
KARADENIZLILER EGITIM KÜLTÜR SAGLIK VE ÇEVRE VAKFI (232) 446-1370   (232) 484-1321
KARDIYOLOJI DERNEGI (232) 388-0328   (232) 388-0325
KARSIYAKA EMEKLI ÖGRETMENLER DERNEGI (232) 381-3908    
KARSIYAKA HOCA MITHAT ILÇE HALK KÜTÜPHANESINI KORUMA VE GELISTIRME DERNEGI (232) 381-7495    
KARSIYAKA SANAYICI VE ISADAMLARI DERNEGI (232) 369-2499 (232) 369-3627 (232) 369-2499
KARSIYAKA SPOR KULÜBÜ (232) 323-5200 (232) 381-5711 (232) 323-5900
KILINIK NÜROFIZYOLOJI EEG-EMG DERNEGI (232) 388-0980   (232) 388-0980
KIRKAGAÇ SAIR ESREF EGITIM KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANISMA VAKFI (232) 484-3247   (232) 484-0410
KITAP VE KIRTASIYECILER ODASI IZMIR SUBESI (232) 445-0676    
KORDON SOROPTIMIST KULÜBÜ (232) 448- 2936    
KORUYUCU AILELER YARDIMLASMA VE YARGINLASTIRMA DERNEGI(KORAY) (232) 435- 6030 (232) 227- 6696 (232) 642- 4609
KÖY-KOOP IZMIR BIRLIGI (232) 484-5900   (232) 441-8795
KUAFÖRLER VE MANIKÜRCÜLER ODASI IZMIR SUBESI (232) 421-5636   (232) 464-5314
KÜLTÜR-SEN IZMIR      
LASTIK-IS SENDIKASI, IZMIR SUBESI (232) 425-5524   (232) 445-7334
MADEN-SEN IZMIR TEMSILCILIGI (232) 388-8181    
MANYETIK REZONANS DERNEGI (312) 214-1000   (312) 212-1940
MATBAACILAR ODASI IZMIR SUBESI (232) 425-0430   (232) 489-9907
MEDASSET TÜRKIYE (232) 446-1494    
MILLI AYDIN BANKASI T.A.S. TARISBANK PERSONELI YARDIMLASMA VAKFI (232) 441-5090   (232) 425-7390
MILLI EGITIM VAKFI KADINLAR KOLU (232) 323- 3627 (232) 336- 1268  
MÜSTAKIL SANAYICI VE IS ADAMLARI DERNEGI, IZMIR SUBESI (232) 489-2237   (232) 489-1536
MÜZIGIMIZI ARASTIRMA VE UYGULAMA DERNEGI / MÜZ-DER (232) 446-1820 (232) 482-0027 (232) 484-9922
NARLIDERE HALKEVI      
NARLIDERE KONUT YAPI KOOPERATIFLERI BIRLIGI (232) 239-1010   (232) 239-1011
NOTERLER ODASI IZMIR SUBESI (232) 483-4964   (232) 489-2769
ODUN VE KÖMÜR SATICILARI ODASI IZMIR SUBESI (232) 445-1153   (232) 441-9629
OLUKLU MUKAVVA SANAYICILERI DERNEGI (OMÜD) (232) 463-3453   (232) 422-4473
ORGANIZE DESTEK ARAMA KURTARMA DERNEGI (232) 422-2547 (232) 464-3033 (232) 421-5975
ORGANIZE DESTEK ARAMA KURTARMA DERNEGI (232) 422-2547 (232) 464-3033 (232) 421-5975
ORKAM SEN IZMIR (232) 381-4140   (232) 386-0085
ÖDEMIS HALKEVI      
ÖZ ÇELIK-IS SENDIKASI, IZMIR BÖLGE TEMSILCILIGI (232) 441-7132    
PANSIYONCULAR BIRLIGI GENEL BASKANLIGI (TÜREVS) (232) 425-7273   (232) 425-7273
PINARBASI ESNAF SANATKARLARI ODASI (232) 479-8582   (232) 479-0325
PIRI REIS DENIZCILIK VE DENIZ KAYNAKLARI ARASTIRMA GELISTIRME VE EGITIM VAKFI (232) 241-7093   (232) 463-6368
S.O.S. AKDENIZ DERNEGI (232) 422-5240   (232) 422-5240
SAATÇILER ODASI (232) 445-2097    
SAGLIK SEN/IZMIR (232) 489-4660   (232) 441-6136
SAVAS KARSITLARI DERNEGI (212) 242-7079    
SELÇUK-EFES KÜLTÜR VE TURIZM VAKFI (232) 892-6550   (232) 892-6550
SERBEST MUHASEBECI MALI MÜSAVIRLER ODASI, IZMIR SUBESI (232) 441-9633   (232) 441-9567
SHÇEK IZMIR ILI KADIN MISAFIRHANESI      
SIMAV HALKEVI (274) 512-3049    
SIRIUS      
SODER (232) 892-6620 (232) 891-8794  
SOKAK ÇOCUKLARINI KORUMA ÇOCUKLAR GELECEGIMIZDIR DERNEGI (232) 446-8686   (232) 421-2560
SOKAK ÇOCUKLARINI KORUMA DERNEGI (232) 484-6474   (232) 484-4855
SOS AKDENIZ / IZMIR BÜROSU (232) 422-5240   (232) 422-5240
SOSYAL DAYANISMA VE MUTLU EMEKLILIK VAKFI (SEV) (232) 463-4730   (232) 463-6730
SOSYAL HIZMET-SEN / IZMIR (232) 381-5736   (232) 388-1051
SOSYAL KADINLAR DAYANISMA DERNEGI (232) 224- 7499    
SPASTIK FELÇLILERI KORUMA VE GÜÇLENDIRME VAKFI (232) 277-0264    
SUFFA EGITIM VAKFI (442) 816-1453   (442) 816-2563
SEKERCILER VE PASTACILAR ODASI (232) 483-3126   (232) 445-4192
T.BEL-SEN 1 NOLU SUBE (232) 441-6928    
T.BEL-SEN 2 NOLU SUBE (232) 445-6021   (232) 445-6020
T.GIDA-SEN (232) 489-4660    
T.HABER-SEN (232) 441-8811    
T.MALIYE-SEN (232) 482-3002    
T.SAGLIK-SEN (232) 441-3679    
T.YARGI-SEN (232) 425-0380   (232) 483-6933
TARIHI ARASTIRMALAR VE DÖKÜMANTASYON MERKEZLERI KURMA VE GELISTIRME VAKFI (212) 527-2943 (212) 527-2391 (212) 512-5756
TARIM EKONOMISI DERNEGI / TED (232) 388-1862   (232) 388-1864
TARIM ÜRETICILERI DAYANISMA DERNEGI (232) 687-2953    
TDB DIS HEKIMLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 422-5750   (232) 463-6242
TEB 3.BÖLGE IZMIR ECZACI ODASI (232) 483-3850   (232) 445-0277
TED ÖZEL ALIAGA LISESI VAKFI (232) 616-1240   (232) 616-4080
TEKSTIL HAZIR GIYIM DERI SANAYI TEKNOLOJI VE TASARIM ARASTIRMA GELISTIRME VAKFI (232) 374-1764   (232) 374-2039
TEKSTIL MÜHENDISLERI ODASI (232) 446-2243   (232) 446-2792
TIBBI ULTRASONOGRAFI DERNEGI / TUD (232) 342-0001   (232) 342-0001
TIRE ÇEVRE KORUMA VE YESILLENDIRME DERNEGI (232) 512-2431   (232) 512-4631
TIRE KUTSAN EGITIM KÜLTÜR VE SAGLIK VAKFI (232) 512-3871   (232) 512-3871
TIRE MUSUKI DERNEGI (232) 512-6085    
TMMOB ÇEVRE MÜHENDISLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 464-0022 (232) 422-4912 (232) 422-0959
TMMOB ELEKTRIK MÜHENDISLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 489-3435   (232) 489-3435
TMMOB HARITA VE KADASTRO MÜHENDISLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 463-8463    
TMMOB IÇ MIMARLAR ODASI EGE BÖLGESI (232) 464-3176    
TMMOB IÇ MIMARLAR ODASI IZMIR SUBESI (232) 464-3176    
TMMOB JEOFIZIK MÜHENDISLERI ODASI (232) 388-7623   (232) 388-7623
TMMOB JEOLOJI MÜHENDISLERI ODASI IZMIR (232) 373-4099   (232) 373-4099
TMMOB KIMYA MÜHENDISLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 421-3535    
TMMOB MAKINA MÜHENDISLERI ODASI IZMIR SUBESI (232) 463-4198   (232) 422-6039
TMMOB MIMARLAR ODASI, IZMIR SUBESI (232) 421-8995   (232) 463-5212
TMMOB ORMAN MÜHENDISLERI ODASI / ISTANBUL (232) 381-4140   (232) 381-0799
TMMOB SEHIR PLANCILARI ODASI, IZMIR SUBESI (232) 422-2890   (232) 421-4190
TMMOB TEKSTIL MÜHENDISLERI ODASI, GENEL MERKEZ (232) 446-2243   (232) 447-2792
TMMOB ZIRAAT MÜHENDISLERI ODASI EGE BÖLGE SUBESI (232) 422-0068   (232) 422-2764
TORAKS DERNEGI IZMIR SB. (232) 388-1423   (232) 342-8525
TUHAFIYE MANIFATURA BENZ. ODASI (232) 484-3863   (232) 484-9744
TURIST REHBERLERI ODASI (232) 484-1875   (232) 483-9957
TURIZM SEN IZMIR (232) 422-1022   (232) 421-9257
TURKUAZ HALK OYUNLARI DERNEGI TURKHOY (232) 261-0672    
TÜKETICI KORUMA BIRLIGI VAKFI (232) 483-7754 (232) 483-1885 (232) 483-8901
TÜKETICIYI KORUMA DERNEGI FOÇA SUBESI (232) 812-4354    
TÜKETICIYI KORUMA DERNEGI IZMIR SUBESI (232) 445-4487   (232) 445-4487
TÜKETICIYI KORUMA DERNEGI MENEMEN SUBESI (232) 832-5636   (232) 832-0006
TÜKETICIYI KORUMA DERNEGI NARLIDERE SUBESI (232) 239-1165   (232) 239-4430
TÜKETICIYI KORUMA DERNEGI URLA SUBESI (232) 754-1144   (232) 754-2848
TÜM AKTIF EMEKLI KADINLAR DERNEGI- GENEL MERKEZ (232) 369- 3811 (232) 369- 3811
TÜM BANKA SEN IZMIR (232) 482-0054   (232) 482-0054
TÜM EMEKLILER DERNEGI TÜM DER (232) 441-6146    
TÜRK AMERIKAN KADINLARI KÜLTÜR VE YARDIM DERNEGI-IZMIR (232) 368- 4796 (232) 324- 4835
TÜRK ANNELER DERNEGI-GÜZEL BAHÇE SUBESI (232) 234- 0984   (232) 234- 0984
TÜRK ANNELER DERNEGI-BUCA SUBESI (232) 448- 1818 (232) 426- 0496 (232) 487- 0659
TÜRK ANNELER DERNEGI-IZMIR SUBESI (232) 441- 8894 (232) 441- 8894
TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR VE INSAN HAKLARI DERNEGI (232) 441-1352   (232) 441-1352
TÜRK HEMSIRELER DERNEGI-IZMIR SUBESI (232) 425- 5602 (232) 484- 8400
TÜRK KADINLAR BIRLIGI-BORNOVA SUBESI (232) 374- 7873 (232) 373- 9985
TÜRK KADINLAR BIRLIGI-IZMIR SUBESI (232) 489- 2889 (232) 441- 0014
TÜRK KADINLAR BIRLIGI-KARSIYAKA SUBESI (232) 366- 8687 (232) 366-8687
TÜRK TICARET BANKASI EMEKLILERI DAYANISMA DERNEGI (232) 464-0049   (232) 463-4583
TÜRK ÜNIVERSITELI KADINLAR DERNEGI-IZMIR SUBESI (232) 388- 4000
TÜRKIYE AILE PLANLAMASI DERNEGI-IZMIR SUBESI (232) 388- 0110 (232) 388- 0325
TÜRKIYE DEVRIMCI ISÇI SENDIKALARI KONFEDERASYONU, EGE BÖLGE TEMSILCILIGI (232) 489-9013   (232) 489-8954
TÜRKIYE ENTOMOLOJI DERNEGI (232) 388-0110   (232) 388-1864
TÜRKIYE INSAN HAKLARI VAKFI, IZMIR TEMSILCILIGI (232) 463-4646   (232) 463-4646
ULUSAL BIRLIK IÇIN DÜSÜNCE EYLEM VAKFI (232) 464-4293   (232) 463-2081
ULUSLARARASI KADIN KONSEYI (232) 231-8440   (232) 422-4740
ULUSLARARASI LIONS KLÜPLERI BIRLIGI 118-R YÖNETIM ÇEVRESI (232) 345-2960 (232) 345-2952  
ULUSLARARASI LIONS KULÜPLERI BIRLIGI 118-R YÖNETIM ÇEVRESI (232) 463-2318   (232) 463-2187
URLA GELISIM VAKFI (232) 754-2248    
YAPIYOL-SEN / IZMIR (232) 441-6258    
YAREN VAKFI (232) 250-2007   (232) 483-8669
YASAR EGITIM VE KÜLTÜR VAKFI (232) 482-2200   (232) 484-1789
YEMINLI MALI MÜSAVIRLER ODASI (232) 422-2170   (232) 463-5698
YENI ASIR GAZATESI KADIN DÜNYASI SAGLIKLI YASAM YÜRÜYÜSÜ (232 381-7144   (232) 488- 3538
YENI VE ILERI BIR TÜRKIYE IÇIN IZMIR FORUMU (YITIF) (232) 445-6555   (232) 445-7189
YENI YÜKSEKTEPE KÜLTÜR DERNEGI, IZMIR-ALSANCAK SUBESI (232) 464-5739    
YENI YÜKSEKTEPE KÜLTÜR DERNEGI, IZMIR-KARSIYAKA SUBESI (232) 381-6776    
YESILDAG YARDIMLASMA VAKFI (YYV) (232) 258-7810    
YUNUS EMRE VAKFI (232) 483-7039 (232) 484-6875 (232) 489-1878
ZEKERIYA KERTOGULLARI VAKFI (232) 483-3137   (232) 483-3137

 

 

 
 

 


©2005 H. Emin GÜLER STKKamu Kurumları Pilot Kurumlar Sosyal Ortaklar İlimiz